Időpont: 2018. június 13. (szerda). Indulás 14.30-kor a Corvin elől.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

2018/06/01 - 07:15

2018/05/25 - 12:30

2018. május 18-án a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnoksága ünnepélyes keretek között írt alá közösségi szolgálati együttműködési megállapodást a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum tagintézményeivel.

Mint ismeretes, 2016. január 1-től minden gimnazistának és szakgimnazistának 50 óra közösségi szolgálatot kell teljesíteni ún. nonprofit szervezeteknél, tehát egészségügyi, szociális és jótékonysági, oktatási, kulturális és közösségi, természet – és környezetvédelmi, polgári – és katasztrófavédelmi szervezeteknél.

Jelen megállapodás keretein belül a tanulóknak lehetőségük lesz a Parancsnokság által biztosított területeken, pl. helyi köztemetőkben (temetőben található katonasírokon), közterületeken lévő háborús emlékműveken, emlékhelyeken hadisírgondozási, katonai hagyományőrzési, háborús kegyeleti tevékenységet végezni.

2018/05/23 - 13:30

2018/05/17 - 12:15

Az Euroskills a különböző (minden évben változó) szakmákban megrendezett Európa Bajnokság.

Csépe Márk, aki iskolánkban vendéglátós, majd cukrász végzettséget szerzett idén sikeresen részt vett az Euroskills április 23-25. között megrendezett magyarországi döntőjén.

A Corvin volt diákja a Budapesten tartott válogató versenyen 20 induló közül az elért pontszámok alapján a második helyen jutott a döntőbe.

A döntőre a szervező egységes alapanyagkosarat állított össze, amiből a versenyzőknek két nap alatt hat különböző fogást kellett bemutatni, valamint a zsűrinek két adag kóstoló és egy adag bemutató tányért prezentálni.

Az alapanyagok fő elemei nem kerültek megnevezésre, azok a verseny előtt váltak ismertté a versenyzők előtt. Ezek voltak a meglepetés alapanyagok, amiket kötelező volt a fogásokba beépíteni.

Az első nap feladata:

1.

Amuse bouche 3 különböző, ide a meglepetés alapanyag a cékla volt.

2.

Hal hideg/meleg előétel, itt az arany durbincs volt a meglepetés alapanyag.

3.

Szárnyas meleg előétel, itt a kacsa volt a meglepetés.

Másnap:

1.

Szárnyas erőleves az előző nap felhasznált szárnyas maradék alkatrészeiből

2.

Sertés sült, császárhús volt az extra alapanyag

3.

Desszert, ide a rebarbarát adták kedvességként.

Természetesen minden ételhez volt kikötés: mennyi elemnek, mártásnak kell szerepelnie a tányéron tálaláskor.

Márk a feladatokat sikeresen megoldotta, a verseny végén – az elődöntőhöz hasonlóan - a második helyet szerezte meg.

A döntőre a felkészülést az első két versenyző kezdheti meg.

A verseny folytatása, európai döntője szintén Budapesten lesz, 2018 szeptemberében.

Márk és felkészítő tanára, Kis Sándor tanár úr köszöni az iskolavezetés, a Szakképzési Centrum, valamint a Gastro-Ker Alapítvány közreműködését!

2018/05/07 - 12:30

2018. május 3-án elballagtak végzős diákjaink.